HIZLI MENÜ

Fotoselli Kapıların Faydaları

Sektörle ilgili güncel bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Fotoselli Kapıların Faydaları

İşletmenize modern bir imaj kazandıran bu sistemler özellikle girişin ve çıkışın yoğun olduğu alanlarda tercih ediliyor.
Hatay'da fotoselli kapılar genellikle kamu binalarında kullanılmaktadır. Bu şekilde opsiyonel bir çalışma sistemine sahip olmakta ve sessiz çalışma özelliği ile cezbedici kullanımlara sahip olmaktadır. Özellikle engelli vatandaşların geçişinde kolaylık sağlar. Hijyenik bir kapı sistemi olmakta ve özellikle sağlık sektöründe çok fazla tercih edilmektedir. Enerji tasarrufu ve ısı kaybını minimuma indirmesi ile de fotoselli kapılar avantajlı kullanım alanları oluşturmaktadır.
 
Fotoselli Kapıların Çalışma Sistemi
 
Bu alanda fotoselli kapı sistemleri dört ana sistemin bir araya getirir. Algılama sistemi sayesinde kapıya yaklaşan objeyi algılar. Algılama sonrasında programlamaya göre elektrik sinyali kontrol paneline iletilir. İkinci sistem kontrol paneli yönetim sistemidir. Kapının beyni olan bu kısım genel olarak 5 fonksiyonlu olabiliyor. Üçüncü sistem ise kanat profilleri sistemidir. Bu sistem alüminyum profillerden oluşuyor. Otomatik kapının performansı kanat ağırlığı ile doğru orantılı olmaktadır. Son olarak ise motor ve yürütme sistemi bulunuyor. Bu sistem en önemli kısımdır. Bu alandaki performans kapının hız ayarını, ağırlık ayarını ve pek çok özelliğini belirleyici olacaktır. Fotoselli kapılar güvenlik donanımları ile de dikkatleri üzerinde toplayan avantajlı, estetik, modern ve kullanışlı bir sistem olmaktadır.