HIZLI MENÜ

Payas Kompozit Panel Avantajları

Sektörle ilgili güncel bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Payas Kompozit Panel Avantajları

Kompozit paneller, bir plastik türü olan polietilen maddenin iki yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanmasıyla meydana gelir.
Kompozit Panel Avantajları Nelerdir?:Oldukça popüler olan kompozit paneller, doğal ahşap kaplama, marine kontrplak, alüminyum plaka gibi birden fazla malzeme ile kaplama imkanı sunarlar. Her iki yüzeyi de çeşitli kalınlıklarda (0,50 mm, 0,30 mm, 0,21 mm) alüminyum arası çevre dostu polietilenden meydana gelir. Kompozit paneller banka, alışveriş merkezi, otel,  gibi oldukça çeşitli alanlarda kendine yer bulur. Ayrıca dış mekanlarda ve bina cephe giydirmede de sıklıkla kompozit paneller tercih edilir. Payas'ta kompozit paneller sık olarak kullanılmaktadır. Genellikle büyük işyerleri İskenderun'da kompozit panel tercih etmektedir.
 
Kompozit panellerin popülerliği hem ülkemizde hem de dünyada giderek artmaktadır. Kompozit paneller yeni yapılan binalarda binaların daha iyi, daha kaliteli ve daha modern görünmesini sağlamalarının yanında eski binaların tadilatlarında da kullanılabilir. Eski binaların tadilatında kullanıldığında binaların çehresi değişerek çok daha güzel bir hale bürünür.
 
Kompozit panel kurulum yapılacak alana plakalar şeklinde getirilir. Kompozit paneller standart olarak 1.259mm x 3.200mm ölçülerinde üretilir. Oldukça esnek yapı malzemeleri olduklarından dolayı tüm şekilde verme işlemleri montaj yapılacak alanda el aletleri ile yapılabilir. Montaj esnasında diğer yapı malzemelerinin montajında gereken büyük makinelere gerek olmadığından dolayı oldukça kolay montaj gerçekleştirilir. Kompozit paneller montaj yapılacak yere renkli kısımlarının taşıma esnasında zarar görmemesi için plastik bir madde ile kaplanarak getirilir.
 
Kompozit panel avantajları çok yönlüdür.
Kompozit paneller estetik ve pürüzsüz yapısı sayesinde son derece şık bir görünüm sunar. İsteğe göre levhanın istenilen boyuta ve şekile getirilebilmesi mümkün olduğundan kolay bir kullanım sağlarlar. Kompozit paneller çeşitli renklerde olabildiğinden dolayı istenilen konseptte kullanılabilir. Hem dayanıklı hem de hafif olduğundan dolayı kompozit paneller oldukça kullanışlıdır. Hava etkilerine karşı gösterdiği dayanımdan dolayı kapladıkları alanları korumalarının yanı sıra ısı ve ses yalıtımı da sağlarlar. Kompozit paneller tamamen geri dönüştürülebilir hammadelerden üretildiklerinden dolayı zararsız ve çevre dostudur. Kolay bir şekilde işlenebilmesi, çok çeşitli renk alternatifleri sunması ve dayanıklılığı ile sayesinde istenildiği şekilde tasarım yapılmasını sağlar. Kompozit paneller, orta ve uzun vadede oldukça ekonomik bir çözüm sunar.